Okazuje się, że jest coś bardzo ważnego, pewna kategoria chorób, z których nie wszyscy zapewne zdawali sobie sprawę czyli coś takiego, jak choroby społeczne. Jest ich kilka i są one bardzo niebezpieczne, bowiem to, że funkcjonują w społeczeństwie sprawia, że jest ono mniej wydajne oraz ogólnie rzecz biorąc słabsze.

Warto przyjrzeć się tej kategorii, zdefiniować czym są choroby społeczne oraz omówić kilka z nich.

Okazuje się, że to takie choroby, na które cierpi ponad dziesięć procent społeczeństwa. To naprawdę bardzo duża liczba osób, biorąc pod uwagę, jak duże są niektóre państwa i jak wiele osób w nich zamieszkuje.

Przykładem chorób, które definiowane są jako choroby społeczne jest. np. cukrzyca. Okazuje się, że na nią oraz na miażdżycę – kolejną z chorób społecznych – cierpi naprawdę dużo ludzi. To choroba, która ułatwia codzienną egzystencję, to choroba, która nie jest wyleczalna. Kiedy choruje się na cukrzycę okazuje się, że trzeba przyjmować leki już do końca życia. To bardzo uciążliwe.

Inne choroby społeczne to np. alkoholizm. Ma on zupełnie Iny przebieg niż cukrzyca, ale podobnie, jak w przypadku tamtej choroby nie można go wyleczyć. Ktoś, kto był alkoholikiem nigdy tak naprawdę nie będzie już wyleczony.

Ciekawym zjawiskiem, jeśli chodzi o choroby społeczne, jest nadciśnienie, gdyż i ono zalicza się do tej kategorii.

Duac żel