Choroba społeczna – hiv

Każdy z nas myśli, że skoro żyjemy w nowoczesnym, rozwiniętym społeczeństwie to mamy wyjątkowe szczęście, bo będziemy zawsze zdrowi iż zadowoleni z życia oraz wszystko na co zachorujemy, nasi wykształceni, specjalistyczny, zachodni lekarze z sukcesem wyleczą.

Niestety nie jest to takie proste i nawet w zachodnim, rozwiniętym społeczeństwie zdarzają się choroby i to poważne, nie dające się wyleczyć choroby, czyli tzw. choroby społeczne. Okazuje się, że cierpi na nie pokaźny odsetek społeczeństwa i nie da się tych chorób ani wyleczyć, ani powstrzymać, a jedynie złagodzić odrobinę ich przebieg lub same objawy.

Przykładem takiej choroby jest AIDS, czyli Zespół nabytego zaburzenia systemu odpornościowego, wywoływany przez wirus o nazwie HIV. To choroba, która pojawiła się na zachodzie w latach osiemdziesiątych, jednakże najwięcej zgonów spowodowała w latach dziewięćdziesiątych. Zmarło na nią bardzo wiele znanych osób, ale także tak zwanych zwykłych ludzi.

Choroba ta niestety jest nieuleczalna. Kiedy zarazimy się wirusem wiemy już, że nie jesteśmy w stanie się wyleczyć. Oczywiście nie wszyscy nosiciele wirusa od razu chorują, ale przy mało odpowiedzialnym trybie życia mogą go przekazać dalej i zarażać innych. Niestety nie wynaleziono leku jeszcze na tę chorobę. Podobnie zresztą jak, na inne choroby społeczne, jak chociażby alkoholizm.

Capivit Hydro Control cena