Palenie papierosów – czyli rak płuc

Nowoczesność, rozwój społeczeństw i postęp przyniosły z pewnością bardzo wiele dobrego. Jednakże spowodowały one także coś, co definiujemy, jako choroby społeczne, a to nie jest już taka jasna strona cywilizacji.

Niestety tryb życia ludzi sprawia, ze choroby społeczne są przenoszone, rozwijają się i postępują, zamiast znikać. Do tego tworzą się nowe choroby społeczne, a stare nie znikają.

Przykładem jednej z chorób społecznych, która od wieków toczy społeczeństwa i doprowadza je do tego, że wiele osób umiera to alkoholizm. Jakby nie było alkohol to wynalazek człowieka, cos co on sam produkuje i sprzedaje. Niestety jest to bardzo niebezpieczny produkt. Wielu ludzi uzależnia się od niego i prowadzi to nie tylko do załamania trybu życia i niezdolności do pracy, ale i do przewlekłych chorób, zapaści zdrowotnej, a bardzo często także do śmierci.

Uzależnienie od nikotyny, które także należy do kategorii chorób społecznych, na pierwszy rzut oka nie jest takie niebezpieczne, ale także przecież prowadzi do chorób płuc, a bardzo często do śmierci także. Niestety mimo różnych zakazów wprowadzanych przez państwo, jak zakaz spożywania alkoholu w miejscach publicznych, czy tez zakaz palenia tam papierosów nadal jest wiele śmiertelnych przypadków spowodowanych jednym lub drugim uzależnieniem.

http://www.gsk.com.pl/produkty/Zentel-zawiesina.html