Choroby weneryczne

Wszystkie społeczeństwa mają obecnie swoje choroby społeczne, bowiem mimo intensywnego rozwoju nie da się tego uniknąć. Często jest to wręcz spowodowane rozwojem społeczeństw i trybem życia jego członków.

Niestety problem polega na tym, że choroby społeczne, choć specjaliści starają się je likwidować są chorobami, których zwalczyć się nie da. Były i będą we wszystkich społeczeństwach. Choć ze zmianami w tych właśnie społeczeństwach zmieniają się same choroby, to ta kategoria, jaką sa ogólnie choroby społeczne raczej nie zniknie.

Niektóre choroby społeczne mają jedynie o wiele łagodniejszy przebieg obecnie, niż kiedyś. Przykładem takich chorób są choroby weneryczne, które kiedyś prowadziły do śmierci. Dziś można takie choroby wyleczyć.

Ale są choroby społeczne, których niestety wyleczyć się nie da. Przykładem jest choćby cukrzyca, na którą cierpi sporo ludzi w naszym społeczeństwie. Cukrzycy, mimo zażywania przez całe życie insuliny nie są skłonni wyleczyć się z tej choroby. Jest ona poniekąd wyrokiem, już na całe życie. Nie jest łatwo z nią żyć, zwłaszcza kiedy jest się dzieckiem. Potem można się przyzwyczaić, ale ciągle trzeba na siebie uważać, dbać o siebie i odpowiednio się odżywiać. Niestety tak to wygląda i nie da się tego zmienić, choć pewnie niejeden z naukowców pracował nad lekarstwem.

fantastycznym lekiem jest Bactroban polecany przez wielu ludzi