Choroby społeczne – cukrzyca

Okazuje się, że mimo rozwoju społeczeństw ludzie nadal cierpią na coś, co nazywane jest choroby społeczne. Tych chorób nie jest aż tak wiele, ale mają one to ze sobą wspólnego, że niestety wymagają olbrzymich nakładów finansowych na leczenie osób, które cierpią na te choroby. Jest to szlachetne, potrzebne, ale pozbawione sensu o tyle, że choroby społeczne zazwyczaj są to choroby nieuleczalne. Kiedy pacjenci chorują na choroby społeczne to mimo starań, mimo opieki lekarskiej, zazwyczaj i tak nie rokują poprawy.

Przykładem takiej choroby jest alkoholizm, oczywiście jedna z chorób społecznych. Okazuje się, że nawet kiedy ktoś przejdzie terapie, kiedy nie sięga już po alkohol, to i tak na zawsze już pozostanie alkoholikiem. Nie da się tej choroby wyleczyć. Z innymi chorobami społecznymi jest podobnie.

Taką chorobą jest cukrzyca. Każdy, kto sam na nią choruje lub zna jakiegoś cukrzyka wie, że to choroba, która można stopować i kontrolować za pomocą regularnego zażywania insuliny, ale niestety nie da się jej całkowicie wyleczyć. Osoby cierpiące na cukrzycę powinny być pod stała opieką lekarza, dbać o siebie, zażywać leki, uprawiać sport i odpowiednio się odżywiać, ale i tak nigdy nie będą do końca zdrowe.

pasta wybielająca jaką jest Sensodyne Whitening poraża swoją skutecznością