Uzależnienie od nikotyny

Wydawałoby się, że im społeczeństwa są bardziej rozwinięte, tym lepiej żyje się tam ludziom i mniej oni chorują oraz nie cierpią na żadne schorzenia, medycyna jest dobrze rozwinięta i wszyscy są szczęśliwi. Niestety nie jest to takie proste. Rozwój zawsze powoduje jakieś straty, a w przypadku rozwoju społeczeństw są to choroby społeczne.

Choroby, które paraliżują współczesny świat. Choroby, które mimo rozwoju medycyny i nowych możliwości nie dają się wyleczyć, wymagają starań, czasu i nakładu sił. Takie choroby, jak choroby społeczne niestety dziesiątkują społeczeństwo, sprawiają, że ludziom nie żyje się tak komfortowo.

Część z nich spowodowana jest właśnie rozwojem cywilizacji i tym, że ludzie w niezbyt odpowiedzialny sposób korzystają z jej osiągnięć. Taką chorobą jest chociażby alkoholizm. Wydawałoby się, że wszystko jest dla ludzi, alkohol także i można go spożywać z umiarem. Niestety okazuje się, że wielu wpada w tę pułapkę i do końca życia zmaga się z tą chorobą.

Podobnie jest z uzależnieniem od nikotyny. To także jedna z chorób społecznych. Bardzo wielu ludzi umiera w jej wyniku, gdyż uzależnienie to prowadzi do raka płuc, a to choroba bardzo niebezpieczna. Jak się więc okazuje choroby społeczne to plaga naszych czasów. Bardzo trudna sytuacja dla wszystkich członków społeczeństw

hib szczepionka Biotene żel ulotka