W rozwiniętych społeczeństwach, do których możemy zaliczyć także i nasze, występują różnego rodzaju choroby społeczne. Jest ich wiele, a z pewnością będzie jeszcze więcej. Przykładem jest nadwaga. Dotychczas była ona ignorowana, jako choroba, traktowana po prostu jako niezbyt zdrowy styl życia, ale coraz częściej okazuje się, że członkowie społeczeństw tyją na potęgę, że są przez to chorzy, że nie mogą normalnie funkcjonować. Otyłe dzieci mają problemy z sercem i inne spowodowane chorobliwą nadwagą problemy, a więc niedługo będzie się ją wliczać w poczet chorób społecznych.

Obecnie najpopularniejsze choroby społeczne to między innymi choroby weneryczne – kiedyś ludzie umierali z ich powodu, teraz na szczęście można je już leczyć, nadciśnienie, miażdżyca, czy cukrzyca, a także alkoholizm, uzależnienie od nikotyny, oraz choroba społeczna, która pojawiła się w zachodniej cywilizacji w latach osiemdziesiątych, a największe żniwa zbierała w dziewięćdziesiątych czyli AIDS.

Te choroby mają do siebie to, że dziesiątkują społeczeństwo, że nie da się ich wyleczyć, że są niebezpieczne i cierpi na nie naprawdę duży odsetek społeczeństwa. Stąd właśnie wzięła się ta kategoria, czyli choroby społeczne. Choć oczywiście występowały one wcześniej, tylko tak się ich nie nazywało. To dopiero niedawny wynalazek.

nowa formuła Arixtra 75mg stanowi bardzo dobrze rozwiązanie