Reumatyzm

Wielu z nas zapewne nie raz zastanawiało się czym są choroby społeczne i jakie są ich rodzaje. To określenie pojawia się często w prasie, serwisach informacyjnych oraz innych tego typu kontekstach i wiemy, że choroby społeczne to coś niebezpiecznego, coś co dotyczy społeczeństwa, ale nie wiemy dokładnie jakie to choroby, ile ich jest, a przede wszystkim nie wiemy czy zmieniają się one wraz z rozwojem społeczeństw.

Warto je więc na początek zdefiniować. Otóż choroby społeczne to różnego rodzaju schorzenia przewlekłe, które są szeroko rozpowszechnione w danym społeczeństwie. Występują one u ponad dziesięciu procent danego społeczeństwa. Ich najgroźniejszym obliczem jest to, że ograniczają możliwość wykonywania podstawowych zadań życiowych, czyli przede wszystkim pracy. Ujemnie wpływają na nasze zdolności do codziennej egzystencji i wymagają długotrwałej opieki lekarskiej. Ciężko choroby społeczne wyleczyć, więc są one społecznym problemem.

Okazuje się, że najczęściej występującymi obecnie chorobami społecznymi jest cukrzyca oraz nadciśnienie. Inne choroby społeczne to miażdżyca, zespół nabytego niedoboru odporności, czyli AIDS a także reumatyzm i choroby weneryczne. Dwie szczególnie popularne choroby społeczne to alkoholizm i uzależnienie od nikotyny.

Niestety w każdym społeczeństwie występują tego typu choroby.

kup w aptece Daraprim 25 i ciesz się zdrowiem od dziś